Dr n. med. Joanna Borecka-Sobczak

Dr n. med. Joanna Borecka-Sobczak

GDANSK, LUBLIN

Właściciel i założyciel Poradni Flebologicznej. Zajmuje się małoinwazyjnym leczeniem przewlekłej niewydolności żylnej od 1999 roku.
Absolwentka Śląskiej Akademii Medycznej w Zabrzu w 1998 roku. Ukończyła specjalizację z chorób wewnętrznych w Szpitalu Kolejowym (obecnie Szpital Wojewódzki) w Gdańsku na Oddziale Wewnętrznym 1, składając pracę specjalizacyjną pt. Przewlekła niewydolność żylna kończyn dolnych. W międzyczasie, już od 1999 roku, zajmuje się diagnostyką i nieoperacyjnym leczeniem przewlekłej niewydolności żylnej. W 2003 roku przeszła indywidualne szkolenie z echoskleroterapii u dr A. Cavezziego z Włoch. Jako jedna z nielicznych specjalistów w Trójmieście posiada certyfikat Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego w zakresie diagnostyki dopplerowskiej USG naczyń. W 2018 ukończyła specjalizację w dziedzinie Angiologii. Praca doktorska, którą obroniła w 2022 nosi tytuł ” Ocena skuteczności echoskleroterapii żyły odpiszczelowej i odstrzałkowej małą ilością piany w długoletniej obserwacji” i jest oparta na wynikach 5-letnich badań wykonanych takich zabiegów u prawie 1000 pacjentów.
W swojej pracy kładzie szczególny nacisk na wywiad z pacjentem i bardzo wysoki poziom diagnostyki żył oraz ich połączenie z nowoczesnymi technikami małoinwazyjnymi, co daje wymierne efekty w wynikach leczenia.
Cały czas rozwija się zawodowo wprowadzając najnowsze metody leczenia przewlekłej choroby żylnej, uczestniczy od lat we wszystkich ważniejszych konferencjach z dziedziny flebologii, angiologii i chirurgii naczyń, również jako wykładowca. Zajmuje się także szkoleniem lekarzy w dziedzinie flebologii i różnych technik małoinwazyjnego leczenia żył.
Członek Polskiego Towarzystwa Flebologicznego, Polskiego Towarzystwa Angiologicznego, Towarzystwa Internistów Polskich.
Zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób żył – żylaków (wszystkich miejsc – w tym żył miednicy), zakrzepicą, owrzodzeniami goleni, malformacjami naczyniowymi, telangiektazjami – pajączki naczyniowe, obrzękami limfatycznymi i tłuszczowymi.
Wykonuje wszystkie zabiegi małoinwazyjne i wewnątrznaczyniowe na żyłach kończyn dolnych (również w zakresie innych miejsc – m.in. srom, kończyna górna, piersi) takie jak np. : EVLT, EVRF, skleroterapia i jej odmiany- sklerosafe, skleroterapia cewnikowa, flebogrif, clarivein, klej – pnie i perforatory.
Przyjmuje dorosłych oraz zajmuje się także diagnostyką niewydolności żylnej u dzieci.