Flebologia

Wizyta flebologiczna najczęściej przeprowadzana jest łącznie z badaniem żył (USG Doppler żył). Lekarz po zebraniu szczegółowego wywiadu ogląda nogi pacjenta i bada lub ewentualnie sprawdza badanie USG, jeśli pacjent przychodzi ze swoim badaniem.

Po tym lekarz kwalifikuje do odpowiedniego zabiegu i przedstawia dalsze leczenie lub zaleca profilaktykę. Ze względu na bardzo szeroką ofertę zabiegów można liczyć u Nas na kompleksowe leczenie i pewność, że dobrany indywidualnie sposób leczenia jest jak najbardziej zasadny i skuteczny. Każdy z Naszych Flebologów wykonuje diagnostykę oraz konsultacje, więc nie ma konieczności umawiania się na dwie osobne wizyty, co jest dużym ułatwieniem dla pacjentów.

Ultrasonografia dopplerowska jest obecnie złotym standardem w diagnostyce chorób żył:

  • w rozpoznawaniu i monitorowaniu zakrzepicy żylnej,
  • w rozpoznawaniu niewydolności żylnej,
  • a także jest niezbędna do monitorowania pacjentów po zabiegach i podczas niektórych zabiegów.

Jest badaniem bezpiecznym, nieinwazyjnym, wykonywanym również u kobiet w ciąży.

Badanie wykonuje się w pozycji stojącej. Nie potrzeba specjalnego przygotowania. Badanie ważne jest około pół roku do roku. W przypadku jeśli jest podejrzenie zakrzepicy, stanu zapalnego żył lub nagły obrzęk – badanie trzeba powtórzyć.

W Poradni Flebologicznej zajmujemy się także leczeniem owrzodzeń – owrzodzenia są ostatnim etapem niewydolności żylnej, trudno gojącymi się, bolesnymi, często wieloletnimi ranami. W ich leczeniu stosuje się wiele różnych opatrunków, ale zasadnicze znaczenie ma likwidacja obrzęku poprzez odpowiedni ucisk specjalnymi bandażami o małej rozciągliwości, ewentualnie produktami uciskowymi.
Owrzodzenia goją się jeżeli pacjent ściśle stosuje się do zaleceń, nawet gdy boryka się z nimi od wielu lat.

Post navigation