O nas - Poradnia Flebologiczna

Zajmujemy się diagnostyką i leczeniem chorób żył we wszystkich stadiach przewlekłej niewydolności żylnej kończyn dolnych – począwszy od pajączków, poprzez żyły siatkowate po duże żylaki, a także najbardziej zaawansowane stadium, jakim są owrzodzenia.

Jesteśmy placówką prywatną, jedyna usługa która jest refundowana to embolizacja żylaków miednicy (leczenie zespołu przekrwienia biernego miednicy). Zabieg jest wykonywany przez najlepszych specjalistów w Polsce z najdłuższym stażem w przeprowadzaniu takich zabiegów – w szpitalu SPSK4 w Lublinie. Możliwy jest również zabieg prywatny (mniej inwazyjny) polegający na embolizacji sklerozantem poprzez odpowiednie punkty na kroczu, niemniej jednak nie każda pacjentka może być zakwalifikowana do tej opcji. Mogą Państwo liczyć u nas również na diagnostykę w zakresie żylaków powrózka nasiennego.

Zaletą naszej Poradni jest to, że diagnostykę, konsultację i kwalifikację do zabiegów wykonuje jeden lekarz. Nie ma potrzeby wykonywania USG i konsultacji w różnych miejscach. Jest to dużym ułatwieniem, bo w jednym miejscu mogą Państwo liczyć na kompleksowe leczenie i pomoc u Naszych specjalistów – od flebologa po endokrynologa, proktologa, a także chirurga naczyniowego.

Zajmujemy się również leczeniem zakrzepicy żył powierzchownych i głębokich, obrzękami kończyn dolnych i zaburzeniami krążenia limfatycznego. Współpracujemy z rehabilitantką zajmującą się obrzękami limfatycznymi i terapią manualną.

Lekarze Poradni to flebolodzy z wieloletnim doświadczeniem, którzy kładą również duży nacisk na profilaktykę żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej i przewlekłej niewydolności żylnej. Dzięki ich doświadczeniu internistycznemu (w większości są także specjalistami chorób wewnętrznych) – pacjenci flebologiczni, którzy mają czasem liczne choroby towarzyszące, są leczeni kompleksowo.

Chirurdzy Poradni Flebologicznej mają wieloletnie doświadczenie w chirurgii naczyniowej, także w operowaniu żył w znieczuleniu miejscowym. Komfort znieczulenia miejscowego, bezpiecznego, łatwego, wymaga od chirurga niezwykłej wprawy i doświadczenia.

W zakresie proktologii również oferujemy kompleksowe leczenie. Badanie diagnostyczne (anoskopia z rektoskopią) pozwala dokładnie ocenić okolice okołoodbytniczą i dodatkowo końcowy odcinek jelita grubego. Dzięki temu lekarz jest w stanie zalecić odpowiednie leczenie i ewentualny zabieg, który także można u nas wykonać.

Oferujemy Państwu zabiegi z zakresu chirurgii ogólnej w trybie ambulatoryjnym jak: wycinanie drobnych zmian skórnych i guzków tkanki podskórnej (kaszaki, włókniaki, brodawki, tłuszczaki, znamiona skóry).

Hematolog – jest dostępny w Poradni Flebologicznej od stycznia 2014, gdzie zajmuje się między innymi zaburzeniami krzepnięcia krwi.

Mogą Państwo liczyć u Nas także na porady i diagnostykę w zakresie reumatologii, endokrynologii, ortopedii, angiologii, a także dietetyki.

Pielęgniarki pracujące w Poradni Flebologicznej są wykwalifikowane do pomocy przy zabiegach flebologicznych i chirurgicznych oraz mają doświadczenie w leczeniu ran i kompresjoterapii.