Witamy

Witamy w Poradni Flebologicznej

Zajmujemy się diagnostyką i leczeniem chorób żył we wszystkich stadiach przewlekłej niewydolności żylnej kończyn dolnych – począwszy od pajączków, poprzez żyły siatkowate po duże żylaki, a także najbardziej zaawansowane stadium, jakim są owrzodzenia goleni.


 

Zaletą naszej Poradni jest to, że diagnostyka i kwalifikacja do zabiegów oraz zabiegi wykonuje jeden lekarz. Nie ma potrzeby wykonywania USG i konsultacji w różnych miejscach. Diagnostykę USG color doppler żył wykonujemy na nowoczesnym aparacie USG Simens Acuson NX2.


 

W Poradni są gabinety diagnostyczno-zabiegowe i w pełni wyposażona sala zabiegowa, przestronna poczekalnia z recepcją i zapleczem socjalnym.


 

Oferujemy nowoczesne zabiegi małoinwazyjne na żyłach:

  • zabiegi skleroterapii,
  • echoskleroterapii zamykania pianą dużych pni powierzchownych – żyły odpiszczelowej i odstrzałkowej,
  • zabiegi najnowszą metodą EVRF żyły odpiszczelowej,
  • podwiązanie żyły odstrzałkowej w znieczuleniu miejscowym,
  • wycięcie miejscowe żylaków i ewentualne podwiązanie perforatorów,
  • zabiegi RF pajączków nóg i twarzy.

 

Hematolog – jest dostępny w w Poradni Flebologicznej od stycznia 2014, gdzie zajmuje się między innymi zaburzeniami krzepnięcia krwi.


 

Zajmujemy się również leczeniem zakrzepicy żył powierzchownych i głębokich, obrzękami kończyn dolnych i zaburzeniami krążenia limfatycznego. Współpracujemy również z rehabilitantem  zajmującym się obrzękami limfatycznymi i terapią manualną.


 

Lekarze Poradni to flebolodzy  z wieloletnim doświadczeniem, którzy kładą również duży nacisk na profilaktykę żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej i przewlekłej niewydolności żylnej. Dzięki ich doświadczeniu internistycznemu (w większości są również specjalistami w chorobach wewnętrznych) – pacjenci flebologiczni, którzy mają czasem liczne choroby towarzyszące, są leczeni kompleksowo.


 

Chirurdzy Poradni Flebologicznej mają wieloletnie doświadczenie w chirurgii naczyniowej, także w operowaniu żył w znieczuleniu miejscowym. Komfort znieczulenia miejscowego, bezpiecznego, łatwego, wymaga od chirurga niezwykłej wprawy i doświadczenia.


 

Diagnostyka proktologiczna czyli anoskopia lub rektoskopia wykonywana jest na najwyższej klasy video-anoskopie i video-rektoskopie firmy BOB Technika Swiatłowodowa. Jesteśmy w Trójmieście jedynym ośrodkiem posiadającym ten sprzęt.


 

Oferujemy Państwu zabiegi z zakresu chirurgii ogólnej w trybie ambulatoryjnym jak: wycinanie drobnych zmian skórnych i guzków tkanki podskórnej (kaszaki, włókniaki, brodawki, tłuszczaki, znamiona skóry).


 

Pielęgniarki pracujące w Poradni Flebologicznej są wykwalifikowane do pomocy przy zabiegach skleroterapii i EVRF, mają doświadczenie w leczeniu ran i kompresjoterapii.