Przed zabiegiem

 • Na pierwszą wizytę trzeba się przygotować i nie zapomnieć zabrać ze sobą:
  1. Listę leków obecnie przyjmowanych.
  2. Listę pytań i wątpliwości do lekarza.
  3. Kopię dokumentacji medycznej (wcześniejsze wyniki badań USG żył, karty informacyjne, itp.).
  4. Dowód osobisty (PESEL)
 • Jak wygląda badanie USG?
  Badanie najczęściej nie wymaga żadnego przygotowania. Badanie jest nieinwazyjne, bezpieczne dla osób w każdym wieku, bezpieczne dla kobiet w ciąży, bezbolesne. Standardowo bada się nogi od pachwiny do kostek (w szczególnych przypadkach bada się dolną część brzucha). Badanie powinno być wykonane na obu kończynach. Do badania Państwo rozbiera się od pasa w dół pozostając w bieliźnie. Badanie wykonuje się w pozycji stojącej.

Woman's bare feet in green grass

beautiful female legs between a pool and sea

 • Przed zabiegiem skleroterapii:
  1. Dwa tygodnie przed planowanym zabiegiem prosimy przyjmować leki flebotropowe.
  2. Jeśli Państwo mają własne pończochy uciskowe prosimy zabrać je na zabieg.
  3. W dniu zabiegu nie smarować nóg balsamami ani kremami.
  4. Zarezerwować czas na obowiązkowy spacer po wykonanym zabiegu.
 • Przygotowanie do rektoskopii i anoskopii:
  W dniu badania wlewka oczyszczająca (hegar) rano i 2 godziny przed badaniem. Obecnie celem przygotowania wykorzystuje się gotowe preparaty – enema lub rektanal – dostępne w aptekach. Przygotowanie pacjent wykonuje w domu samodzielnie.
 • Przed zabiegiem EVRF żyły odpiszczelowej i innymi zabiegami chirurgicznymi trzeba mieć aktualne badania morfologii i INR, HbsAg i antyHCV, być na czczo ok. 5-6 godzin, mieć wygoloną nogę (łącznie z pachwiną – w przypadku żyły odpiszczelowej).
 • W razie jakichkolwiek wątpliwości mogą Państwo również zawsze zadzwonić do naszej Poradni i skorzystać z pomocy telefonicznej, gdzie recepcja i lekarze udzielą niezbędnych informacji.
  Przeciwskazaniem do zabiegów są wszelkie ciężkie ogólnoustrojowe lub niewyrównane choroby, jak np. nadciśnienie tętnicze, niewydolność krążenia, niedoczynność i nadczynność tarczycy, cukrzyca. Po wyrównaniu i ustabilizowaniu chorób zabieg można przeprowadzić po konsultacji internistycznej/kontroli przed zabiegiem(w cenie zabiegu).

Healthy sexy slender female legs over green natural spring background with white copyspace - spa and healthcare concept